
DUX Access & Sport har leveret inventar og adgangssystemer til East Kilde Badet i Ballerup Idrætsby
Skab indretningen af moderne omklædningsfaciliteter
DUX Access & Sport har specialiseret sig i inventar til omklædningsrum, avancerede skabslåsesystemer og adgangssystemer, der minimerer hverdagens drift og giver gæsterne trygge oplevelser.
Mikael Andersen, ejer af DUX Access & Sport
Omklædning i svømme- og idrætshaller eller kulturhuse skal gerne være et positivt møde med stedet og med en velfungerende indretning opstår trygge oplevelser. Dette har DUX Access & Sport mange års erfaring i og leverer færdige løsninger til omklædningsfaciliteter, designet i samarbejde med kunden, fortæller ejer Mikael Andersen:
- Vi har opbygget indgående erfaring med kvalitetsprodukter, både inden for inventar i kompaktlaminat, avancerede låsesystemer og adgangssystemer. Vores kunder dækker idrætsfaciliteter, skoler, hoteller, virksomheder og medico. Inventaret kan skræddersys til specifikke behov og ønsker og vi vil altid helst være med fra projektets start. Fra rådgivning til salg, installering, indkøring og service, så alt fungerer.
Adgangsgates og omklædning i Ballerup Idrætsby
DUX Access & Sport har for nylig leveret nye adgangsgates samt 351 KUPAN skabe til omklædningen i East Kilde Badet i Ballerup Idrætsby. Desuden bænke, hylder og knagerækker til en indretning, der skaber plads til mange. Og alle skabe leveres færdigsamlet med monterede låse.- Ballerup Idrætsby er vores seneste projekt med OJMAR elektroniske låse, som er den nyeste teknologi inden for låsesystemer. Batterilåsen er trådløs og vedligeholdelsesfri og er en smart og miljøvenlig løsning, som gør hverdagen mere fleksibel og effektiv, forklarer Mikael Andersen.
Læs også:
Spa- og loungeområde i lejlighed i Stockholm er inspireret af Japan og det nordiske
Batterilåse til omklædningsskabe giver optimale brugeroplevelser
Velfungerende og æstetiske omklædningsrum
OJMAR låse er fremstillet med 35 % mindre plast end standardlåse og fuldt genanvendelige komponenter. De understøtter flere teknologier som Mifare Classic, Ultralight, DESFire og NFC. Udover OJMAR leverer DUX Access & Sport også adgangssystemer fra østrigske Gotschlich.Blandt DUX’ mange projekter er Køge Svømmeland, Frederiksværk Svømmehal, Momentet – Lystrup Svømme- & Aktivitetscenter, Lemvig Idræts – & Kulturcenter, Vestre fængsel, Bispebjerg Hospital, Dansk Bjerg- og Klatreklub – Blocs & Walls, Universe Science Park, Ceres Park-AGF, Parken i København, Skodsborg Kurhotel, JYSK Park i Silkeborg samt PWC hovedkontor i Hellerup. Og Ballerup Idrætsby har allerede inspireret andre:
- Ballerup Idrætsby har været et spændende projekt, som har ført til, at vi også har leveret nye skabe og låse til Thy Hallen i Thisted, slutter Mikael Andersen.
Find inspiration i flere funktionelle og æstetiske indretningsprojekter